Zadaj pytanie ekspertom na forum Klub CAD.

1
633
Zapytał: Radosław Kubiak 0 | 21.10.2021 11:55:48

Komponenty użytkownika - Advance Steel

Dzień dobry,

Stworzyłem komponent użytkownika, który składa się z dwóch oryginalnych makr (jedno na blachę czołową, język i kątownik, a drugie na żeberko), po wstawieniu uzyskuje różne efekty, rezultaty w załączniku. Podczas przesuwania belki góra-dół, żebro obraca się o 90 stopni, aczkolwiek nie znajduje żadnych zależności, ani pomiędzy LUW, GUW itp. 

Czy jest jakaś opcja zmiany położenia tego żeberka?  

 

1 Odp. Wojciech Lelek 0 | 04.11.2021 09:57:50

Dzień dobry,

W celu rozwiązania problemy najlepiej byłoby, gdyby udostępnił Pan model Advance Steel i zdefiniowane niestandardowe połączenie (jeśli jest zdefiniowane na osobnym rysunku).

Póki co kilka informacyji ogólnych: definicja połączenia niestandardowego polega na uwzględnieniu położenia elementów wejściowych / belek poprzez odczytanie ich położenia względnego. Należy pamiętać, że ta „pozycja względna” uwzględnia również punkt końcowy belki. Podejrzewam, że przesuwając belkę w górę i w dół, przecina ona środek kolumny. I to byłby powód i miejsce, w którym blacha żebrowa zmienia orientację.

 

Zachęcam również do przeczytania następującego artykułu:

https://knowledge.autodesk.com/support/advance-steel/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Elements-created-by-a-Custom-Connection-are-upside-down-in-an-Advance-Steel-model.html

 

Pozdrawiam

Wojciech