Zadaj pytanie ekspertom na forum Klub CAD.

1
1211
Zapytał: Damian 0 | 20.05.2021 12:12:57

Robot kombinacje

Dzień dobry,

posiadam edukacyjną wersję programu Robot. Mam problem z kombinatoryką według eurokodu. Mianowicie.. konstrukcja to 24-polowy strop płytowo-belkowy, do każdego pola za pomocą osobnej grupy przykładam obciążenie użytkowe (kategoria D). Chcąc otrzymać kombinatorykę obciążeń, liczba kombinacji jest ogromna. Próbowałem nawet ręcznie wywołać najgorsze przypadki obciążenia, zostawiając w kombinacjach tylko wartości obciążeń i gammę. Mimo to liczba 10 milionów dozwolonych kombinacji jest za mała. Czy program posiada jakąś ukrytą opcję? Jak wybrnąć z tej sytuacji?

Pozdrawiam

1 Odp. Wojciech Lelek 0 | 24.05.2021 02:11:12

Dzień dobry,

 

Czy tworzy Pan osobno obciążenia dla każdego miejsca w konstrukcji? Aplikowanie każego obciążenia jako osobna, indiwudialna grupa nie jest wskazane ze względu właśnie na ogromną ilość kombinacji normowych automatycznie generowanych przed rozpoczęciem obliczeń.

Sugerowałbym zapoznanie się z materiałami dostępnymi pod tymi adresami:

1) https://forums.autodesk.com/t5/robot-structural-analysis-forum/number-of-generated-combinations/td-p/5375105

2) https://knowledge.autodesk.com/support/robot-structural-analysis-products/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/ROBOT-Combination-generation-Error-message-The-number-of-generated-code-combinations-is-too-large.html (jeśli występuje błąd).

 

Po nowej definicji maksymalnej liczbi generowanych kombinacji prosiłbym, jeśli to możliwę, o usunięcie zaaplikowanego obciążenia użytkowego, a następnie ponownie przypisanie go do konkretnych miejsc w konstrukcji.

 

Pozdrawiam

Wojciech