Zadaj pytanie ekspertom na forum Klub CAD.

1
1404
Zapytał: Projektant Adriann 5 | 14.08.2020 03:53:13

Wypełnienie bryły

Witam!

Mam pracę, w której czasami muszę wykonać specyficzne bryły (elementy), z których później składam całość (piec szklarski). 

 

Jest to np. taka bryła. Nie mogłem jej wykonać robiąc wyciągnięcia złożone, bo wtedy krawędzie wyciągnięcia mogłoby zmodyfikować kształt bryły (wyjść poza krawędzie). Nie mogłem jej także zrobić poprzez wyciągnięcia proste (ponieważ wtedy te wyciągnięcia by wystawały też poza kształt bryły, nawet gdyby miały 0,1 mm grubości). Więc zrobiłem ją wyciągając szkice ścian wyciągnięciem złożonym do punktu w środku bryły. Widać, że to się wyciąga tam gdzieś do środka, przez co otrzymałem taki zewnętrzny kształt jaki chciałem. Tylko teraz pojawia się pytanie. Jak mógłbym wypełnić tę bryłę w środku, żeby miała ona swoją określoną objętość i nie byłoby widać krawędzi tych wyciągnięć złożonych do środka?

1 Odp. Michał Urban 5 | 14.08.2020 04:02:55

Witaj Adrian!

Narzędzie, którego szukasz nazywa się Boundary Fill. Pozwoli ci ono na wypełnienie materiałem wnętrza brył przy jednoczesnym usunięciu zbędnej geometrii wewnętrznej.

Szczegółowy opis funkcji Boundary Fill znajdziesz pod poniższym linkiem: https://www.autodesk.com/products/fusion-360/blog/tech-tip-boundary-fill-a-tool-you-should-be-using/

Mam nadzieję, że to Ci pomoże. Pozdrawiam,

Michał